COF na sastanku sa omladinskim organizacijamaCOF na sastanku sa omladinskim organizacijama

Članovi Upravnog odbora i Sekretarijata COF-a učestvovali su na prvom sastanku omladinskih organizacija koji je organizovao Centar za javne politike u sklopu realizacije projekta “Jačanje aktivizma omladinskih organizacija” koji je finansijski podržan od Fonda za aktivno građanstvo. Skup je održan petog februara u Omladinskom centru u Podgorici.

Sastanku su prisustvovali predstavnici brojnih organizacija koje se bave pitanjima mladih iz cijele Crne Gore, kao i predstavnik Direktorata za mlade. Cilj cjelokupnog projekta jeste da se serijom sastanaka zajedničkim djelovanjem dođe do preporuka za jačanje krovne omladinske organizacije. Ispred Upravnog odbora COF-a, prisutnima se obratio Predsjednik COF-a Amar Škrijelj koji je predstavio viziju, misiju i ciljeve COF-a kao i neke od planiranih aktivnosti. Nakon predstavljanja COF-a uslijedila je višesatna diskusija i izlaganja predstavnika omladinskih organizacija. Veoma konstruktivna i interaktivna diskusija pokazala je ozbiljnu zainteresovanost omladinskih organizacija za participaciju u izgradnji što kvalitetnije i prepoznatljivije krovne organizacije.

Predstavnici COF-a naročito su pozdravili odluku o organizaciji ovakvog događaja i spremnost da u direktnoj komunikaciji diskutuju i sagledaju sve sugestije i predloge u procesu jačanja Crnogorskog omladinskog foruma kao krovne omladinske organizacije.

Slične objave

UNIJA SREDNJOŠKOLACA PREDSTAVILA PROJEKAT “KOORDINACIJA OMLADINSKIM CENTROM”UNIJA SREDNJOŠKOLACA PREDSTAVILA PROJEKAT “KOORDINACIJA OMLADINSKIM CENTROM”

Predstavnica NVO Crnogorski omladinski forum prisustvovala je sastanku omladinskih organizacija i organizacija za mlade koji je 16. juna u podgoričkom Omladinskom centru organizovala Unija srednjoškolaca Crne Gore. Unija srednjoškolaca Crne